0212 671 40 38
info@kangalvinc.com

ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ İMALAT - SATIŞ - SERVİS - BAKIM

ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ
ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ
ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ
ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ
ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ
ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ ELEKTRİKLİ CARASKAL VİNÇ
Elektrikli Vinçler

Elektrikli vinç, enerjisini elektrikten alan ve birçok kişinin vinç denince aklına gelen ilk ağır makine iş makinesi olarak da bilinir. Birçok ağır yükün insanlar tarafından kaldırılamayacağı durumlarda elektrikli vinçlerden yararlanılmaktadır. Çoğu sanayi, endüstri ve buna benzer alanlarda vinçler kullanılmakta olup tonlarca ağırlıklar taşınmakta ve kaldırılmaktadır. Bu bakımdan vinçlere, ki özellikle elektrikli vinçlere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır.


Elektrikli Vinçlerin Çalışma Prensibi

Elektrikli vinçlerdeki en önemli özellik; vites yolu ile ya da el ile kolayca hareket ettirilen dişli çark sisteminin bulunmasıdır. Şanzıman adı da verilir. Bu yapıdaki vinçler, güç mekanizması için dişli çark sistemi kısmındaki şanzımana ihtiyaç duyar. Bunun ardından elektrik motoru kısmından alınmakta olan hareket enerjisi, şaft metal parçası ile şanzımana aktarılmaktadır. Şanzımandan elde edilen güç sayesinde de elektrikli vincin ucundaki çelik halat, dikey yönde hareket ettirilir.

Yatay yönde yapılan hareket ise elektrikli vinçlerin üretim gücüne göre değişiklik göstermektedir. Elektrikli vinçlerdeki bazı modeller kısmi biçimde yatay hareket yeteneğine sahiptir. Bazı modeller ise tamamen hareket edebilir biçimde dizayn edilmiştir.


Elektrikli Vinçler Nerelerde Kullanılır?

Elektrikli vinçler çeşitli alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Bir kısım sadece istenilen yükleri kaldırabilme yeteneğine sahipken bir kısım da istenilen bölgedeki taşıma işlemlerini gerçekleştirecek yeteneklere sahiptir.

Elektrikli vinçleri daha çok makine ve inşaat sektörlerinde görmek mümkündür. Ülkemizde son dönemlerde fazlasıyla gelişen inşaat teknolojisi ile birlikte elektrikli vinçlerin daha sık kullanıldığı da bilinmektedir. Günümüzde inşaat sektöründe yer alan birçok kişi daha fazla kata sahip yapılar yapmanın yarışı içerisindedir. Bu doğrultuda insanların ulaşamayacağı çok yüksek katlara vinçler yardımı ile ulaşılmaktadır. Her şantiyede elektrikli vinçlere rastlama mümkündür. Ayrıca elektrikli vinçlerin yanı sıra çeşitli vinçleri de görmek mümkündür.


Firmamız Sizlere Ne Sunuyor?

Biz, elektrikli vinç ve kaldırma ünitelerini; vinç teknolojisine ait tüm bileşenleri kullanarak kendi tesislerimizde üretmekteyiz.

Son derece kaliteli ve profesyonelce hazırlanan elektrikli vinçleri çeşitli inşaat, makine ve endüstri bölgelerinde de kullanılmasını sağlıyor.