0212 671 40 38
info@kangalvinc.com

PORTAL VİNÇ İMALAT - SATIŞ - SERVİS - BAKIM

PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ
PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ PORTAL VİNÇ
Portal Vinçler

Vinç türleri arasında yer alan portal vinçler daha çok kapalı sahalara ihtiyaç duyulmayan açık alanlarda kullanılabilen ancak çeşitli kapalı sahalarda da boy gösteren vinçlerdir. Kullanım alanları olarak; mermerciler, konteyner stok alanları, açık alan çelik konstrüksiyon imalatçıları, limanlar, gemi inşa, tersaneler, orman ürünleri stok sahaları ve buna benzer birçok sahadır.

Portal vinçlerin en önemli özelliklerinden biri herhangi bir bina yapısı olmaksızın kullanılabildikleri için ekonomik olarak insanlara avantaj sağlayabilir. Çeşitli kolaylıklar da sağlamaktadır. Tıpkı tavan vinçlerinde olduğu gibi portal vinçler de tek kiriş ve çift kirişli olmak üzere çeşitli seçenekler ile müşterilere sunulmaktadır.

Aynı köprü üzerinde birçok kaldırma grubu kullanılabilir. Vinç köprülerinin alt kısmına monoray kaldırma grubu da eklenerek farklı çözümler sunulabilir. Bu vinçler kiriş boyunca hareket edebilmekte olan push butonlar ile kontrol edilebildiği gibi, uzaktan kumanda vasıtasıyla da kontrol edilebilmektedir.

Daha çok açık alanlarda kullanılmakta olan portal vinçlerin 3 çeşidi yer almaktadır:

Çift Kiriş Köprülü Portal Vinçler

Çift Kiriş Köprülü yapısındaki Portal Vinçler; bakım, maliyet ve onarım kolaylığı sebebi ile kolay kullanım göstermektedir. Buna göre bu vinç türlerinde ebat sınırı, kapasite sınırı yer almaz. İstenilen ölçülerde ve özelliklerde imalatı sağlandığı için sanayi alanının her bir bölümünde fazlasıyla kullanıldığı görülür.

Tek Kiriş Köprülü Portal vinçler ile karşılaştırıldığında daha fazla kaldırma yüksekliğine sahiptir. Bu vinç türleri genelde açık alanlarda kullanılmasına karşın fabrika içlerinde de kullanılmaktadır.


Tek Kiriş Köprülü Portal Vinçler

Bir diğer tür olan Tek Köprülü Portal Vinçler ise daha çok sanayide daha basit projelerde kullanılmaktadır. Çift Köprülü Portal Vinçlere kıyasla daha ekonomik, seri bir özelliği taşır ve daha da ekonomiktir. Genelde bir tezgah üzerinde ya da belli basit amaçlara hizmet vermektedir.

Genellikle kısa köprü açıklarında daha çok tercih edilen bu sistem; bununla birlikte üretilebilirliği noktasında da ölçü, ebat ve kapasite kısımlarında herhangi bir sınırlama söz konusu değildir.


Yarı Portal Vinçler - Semi Portal Vinçler

Yarı Portal Vinçler ise genellikle bina cephelerinde kurularak fabrika bahçelerinin değerlendirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Yarı Portal Vinç kullanılması hem ekonomik hem de oldukça kolaydır.